Publikacja "Polski stół"

Od jakiegoś czasu listopad jest miesiącem kuchni polskiej. Związane jest to z różnymi działaniami mającymi na celu promowanie rodzimej kultury kulinarnej. Jest akcja Gęsina na św. Marcina czy Tydzień Kuchni Polskiej organizowany w okolicach święta niepodległości Polski przez MAKRO Polska. Wszystko to ma zachęcić do odkrywania, poznawania i smakowania polskich dań. Bez względu na to czy jest to domowa rodzinna kolacja, spotkanie ze znajomymi czy wyjście do restauracji chodzi o to, by wspólnie cieszyć się bogactwem naszej kuchni. Jedzenie, w szczególności takie, które przywołuje wspomnienia z dzieciństwa czy innych szczęśliwych momentów w naszym życiu często ma właściwości kojące, a tego tak bardzo potrzeba nam zwłaszcza obecnie.

Kuchnia polska jest stworzona do tego by się nią dzielić. Teraz za sprawą bezpłatnej, cyfrowej publikacji „Polski stół” wydanej w języku angielskim oraz hiszpańskim możemy przybliżyć znajomym z zagranicy nasze smaki oraz tradycje, bo stół to nie tylko mebel. To często centrum kulinarnego wszechświata, wokół którego spotykają się ludzie by rozmawiać, śmiać się oraz rozkoszować się jedzeniem. To magiczne miejsce, gdzie tradycja łączy się z teraźniejszością. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele fascynujących historii wiąże się z ulubionymi potrawami oraz produktami, a przecież smaki, zapachy oraz opowieści zostają w naszej pamięci na długo.

Autorką książki jest dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek – badaczka kultury kulinarnej, kierownik Food Studies na Uniwersytecie SWPS. Zdobywczyni nagród kulinarnych w tym: wielu Gourmand World Cookbook Awards, Prix de la Littérature Gastronomique, Diamond Cuisine Award i Nagrody Magellana. Zajmuje się ona historią i antropologią jedzenia, a także turystyką oraz dyplomacją kulinarną.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”.

Książkę można bezpłatnie pobrać na stronie Fundacji Bunkatura – www.bunkatura.pl

The Polish Table - https://bunkatura.pl/the-polish-table
Mesa polaca - https://bunkatura.pl/mesa-polaca

Szanowny Kliencie, w celu zapewnienia najlepszej jakości usług oraz zagwarantowania najlepszych promocji wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli zgadzasz się przekazywać nam te informacje prosimy o kliknięcie „Zgadzam się”. Polityka prywatności >>